O kursie
Design Thinking – sztuka myślenia i działania projektowego – szkolenie stacjonarne
DATA: 5 września 2024 r., godz.8.00-16.30
10 października 2024 r.godz.8.00-16.30
Miejsce: Olsztyn, Koszary Funka
Design thinking to podejście, sposób myślenia i działania, które wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność rozwiązywania złożonych problemów i problemów trudnych, których nie można rozwiązać standardowymi metodami. Design thinking to również metoda tworzenia innowacji. Zaletą myślenia projektowego jest uniwersalność. Można je wykorzystywać do projektowania produktów, usług, procesów lub komunikacji. Kurs design thinking nauczy uczestników pracy według metodyki design thinking oraz pozwoli zdobyć wiedzę o procesie projektowym – o jego logice i etapach. Dzięki kursowi uczestnicy poznają metodę i podstawowe narzędzia wykorzystywane w procesie design thinking oraz zapoznają się z praktycznymi aspektami pracy metodą design thinking.
To krótki i intensywny kurs myślenia i działania projektowego
Program szkolenia:
Moduł 1. Czym jest myślenie projektowe? – wprowadzenie do design thinking.
Moduł 2. Empatyzacja, czyli dlaczego należy zacząć od zrozumienia problemu?
Moduł 3. Definiowanie – nazwij problem, żeby skutecznie go rozwiązać.
Moduł 4. Ideacja, czyli jak szukać kreatywnych rozwiązań problemu?
Moduł 5. Prototypowanie – dlaczego istotne jest zobaczenie pomysłu?
Moduł 6. Testowanie – jak sprawdzić czy rozwiązanie działa?
Moduł 7. Podsumowanie
Warsztat poprowadzi:
PIOTR WASYLUK – właściciel firmy @Wasyluk Projektowanie Kreatywne. Doktor nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym. Moderator design thinking. Jest specjalistą i praktykiem w zakresie projektowania ekosystemów usług, modeli biznesowych i nowoczesnych marek. W procesie projektowym tworzy przede wszystkim solidne fundamenty oparte na metawartościach, zaś we wdrażaniu zaprojektowanych rozwiązań przykłada dużą uwagę do ich efektywności biznesowej.
Analityk trendowy, trendwatcher i projektant, który wiedzę o przyszłości wykorzystuje do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w organizacjach. Autor kilkudziesięciu opracowań trendowych dla firm, branż i instytucji publicznych. Współtwórca jedynego w Polsce kierunku studiów Analiza i kreowanie trendów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Autor raportów trendowych, m. in. „Blockchain. Raport o trendach”, „Edukacja przyszłości”, „Raport rynku nieruchomości 2020-2021”, „Trendy 2021”, „FemBook 2022”. Autor analiz trendowych dla m. in. PKO S. A., Freedom Nieruchomości, Taranko Meble, ARTRO-KLINIKA BIELECKI, Motors, S-Key, Sealife, Phenomen Studio, ZETO, Krozmet, Oddział Transplantologii WSS Olsztyn, i in.
Autor wielu publikacji naukowych, m. in. „Trendy : interpretacje i konfrontacje”, „Wykorzystanie trendów w projektowaniu produktów i usług turystycznych na przykładzie Szlaku Kopernikowskiego”, „Customer-centricity in designing. Application of design thinking methodology in creating educational soliona at the University of Warmia and Mazury in Olsztyn”.
Twórca autorskiej metody projektowania z wykorzystaniem trendów – praktycznej analizy trendów,
Doświadczony dydaktyk, edukator, który tylko w ostatnich 3 latach na sali szkoleniowej spędził ponad 500 godzin.
Twórca i redaktor profilu FB: @Dragonfly perspective