Kurs Tworzenie nowoczesnych modeli biznesowych – 30 września 2023

Kategorie: kurs stacjonarny
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link do kursu
Udostępnij na social media

O kursie

Data: 30 września 2023
Miejsce: Olsztyn, Koszary Funka

Model biznesowy to architektura każdej firmy. To jednocześnie plan na zarabianie pieniędzy. Model biznesowy to sposób, w jaki firmy wykorzystują swój potencjał do kreowania wartości oraz dostarczania jej klientom.

Każda firma posiada „jakiś” model biznesowy. Jednak „jakiś” model biznesowy nie gwarantuje tego, że będzie ona zarabiała pieniądze. Dlatego celem każdej firmy powinno być stworzenie takiego modelu biznesowego, który pozwoli wykorzystać w pełni jej potencjał do rozwoju i radzenia sobie z wyzwaniami..

Najlepszym narzędziem do projektowania modeli biznesowych jest szablon modelu biznesowego. To narzędzie, które dostarcza wiedzy o strukturze firmy oraz wartościach jakie dostarcza ona swoim klientom. Szablon modelu biznesowego to platforma do analizowania wszystkich aktywności firmy. To narzędzie, które pozwala nie tylko testować i modelować każdy proces zachodzący w firmie, ale również wdrażać nowe pomysły biznesowe.

Projektowanie modelu biznesowego to praca na „żywym organizmie” firmy. Dlatego szablonu modelu biznesowego nie należy traktować jak gotowca, który pokazuje jak wypełniać puste pola w tabelce. To narzędzie wymagające zaangażowania i kreatywności.

Projektowanie modelu biznesowego nie jest również procesem jednorazowym. Informacje w modelu biznesowym należy nieustannie aktualizować, dostosowując jego poszczególne elementy do zmieniających się warunków otoczenia.

Jakie problemy rozwiązuje?

  • Jeśli zastanawiasz się nad przyszłością twojej firmy?
  • Jeśli myślisz o zmianie sposobu prowadzenia firmy?
  • Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem strategii rozwoju swojego produktu lub usługi?
  • Jeśli myślisz, im są twoi klienci, i jaką wartość chcesz im dostarczać?
  • Jeśli zastanawiasz się, czym twoja firma powinna wyróżniać się na tle konkurencji?
  • Jeśli myślisz o tym, jakie relacje chcesz budować z klientami?
  • Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest model biznesowy twojej firmy?

 

Agenda

9.00-10.30
1. Wprowadzenie do modelowania biznesowego (co to jest model biznesowym, czym jest modelowanie biznesowe, szablon modelu biznesowego i jego zastosowania, struktura szablonu modelu biznesowego, jak wygląda szablon modelu biznesowego, dziewięć elementów fundamentalnych Business Model Canvas),

10.45-.12.15
2. Szablon modelu biznesowego i projektowanie (proces pracy z szablonem modelu biznesowego i podstawowe narzędzia pracy z modelem biznesowym),

12.30-.14.00
3. Tworzenie, dostarczanie i korzystanie w wartości dzięki szablonowi modelu biznesowego (szczegółowe omówienie 9 elementów modelu biznesowego),

14.30-16.00
4. Tworzenie własnego modelu biznesowego (praca warsztatowa).

Warsztat poprowadzi:

MAŁGORZATA WASYLUK – z zamiłowania projektantka przedsięwzięć kreatywnych, z zawodu projektantka całościowych doświadczeń użytkowników. Tworzy nowoczesne modele biznesowe wykorzystując rzetelną wiedzę o trendach i inspirujące interpretacje sygnałów zmian.
Jest certyfikowaną moderatorką design thinking i service designerką. Posiada szerokie kompetencje menadżerskie i zarządcze, pełniła role lidera w wielu przedsięwzięciach biznesowych i projektach finansowanych ze środków UE.
Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, szkołami wyższymi i uczelniami, organizacjami pozarządowymi i administracją samorządową w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań zgodnie z filozofią Human Center Design. Z pasją projektuje komunikacje organizacji opartą na wartościach i skoncentrowaną na wyzwaniach.

PIOTR WASYLUK – właściciel firmy @Wasyluk Projektowanie Kreatywne. Doktor nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym. Moderator design thinking.  Jest specjalistą i praktykiem w zakresie projektowania ekosystemów usług, modeli biznesowych i nowoczesnych marek. W procesie projektowym tworzy przede wszystkim solidne fundamenty oparte na metawartościach, zaś we wdrażaniu zaprojektowanych rozwiązań przykłada dużą uwagę do ich efektywności biznesowej.
Analityk trendowy, który wiedzę o przyszłości wykorzystuje do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w organizacjach. Autor kilkudziesięciu raportów trendowych dla firm, branż i instytucji publicznych.
Autor innowacyjnej metody praktycznej analizy trendów©, Redaktor profilu FB: @Dragonfly perspective

Więcej

Czego się nauczysz?

  • Podczas szkolenia nauczysz się, jak wykorzystywać szablon modelu biznesowego do projektowania produktów i usług oraz do zarządzania własną firmą. Nauczysz się pracować z szablonem modelu biznesowego z wykorzystaniem podstawowych narzędzi, których używają projektanci biznesowi
  • Podczas szkolenia będziemy pracować nad modelem biznesowym twojej firmy.